Evaluering av undervisning på videreutdanning høsten 2006

Ved kvalitetsansvarlig, dekan Ivar Selmer-Olsen DMMH, februar 2007
Konklusjoner og tiltak


Denne endelige oppsummeringen er basert på dataene fra spørreundersøkelsen blant studentene på videreutdanningsenhetene.

Svarprosenten er svært varierende: på spes.ped2 svarte kun 6 studenter, på Drama 1 var det 9 som svarte, på Førskolepedagogikk svarte hele 12 av studentene og på Pedagogisk Veiledning 13. På de resterende VU-enhetene var svarene ingen eller så få at det er umulig å peke på tendenser.

Bortsett fra på Drama 1 er studentene svært fornøyde. Den lave scoren på Drama 1 kan skyldes at noen få kritiske studenter svarte, eller med ulike forventninger til studiet. Det mest gjennomgående trekket ved undersøkelsen er den totale mangel på kjennskap til eller engasjement i forhold til studentpolitisk arbeid.


Tiltak 1: Svarprosenten må forbedres

Klassestyrerne må motivere studentene og sørge for å finne praktiske ordninger for å få studentene til å svare.

Ansvar: Klassestyrerne og studieleder
Frist: 1. april 07
Rapport: Dekan


Tiltak 2: Øke engasjementet og kjennskapen til SR

Studentrådet bør lage en stratigsk plan for å øke engasjementet i studentpolitisk arbeid videreutdanningsenhetene.

Ansvar: SR-leder
Frist: 1. april 07
Rapport: Rektor

 

Publisert: 31.05.2007 11:20 av Hilde Amundsen

« Tilbake

Konklusjoner og tiltak

Her finner du oppsummering fra hver undersøkelse som er gjennomført med konklusjoner og tiltak.



Skriv ut - Sideoversikt - Standardversjon

Oppdatert av Hilde Amundsen 27.06.2008